ORLEN Baja Poland 2019: statystyki, zwycięzcy, punktacja

(02.09.2019) Kto wygrywał odcinki specjalne, ile pojazdów dotarło do mety w Szczecinie i kto triumfował w poszczególnych kategoriach? Czas podsumować ORLEN Baja Poland 2019 twardymi liczbami.

ORLEN Baja Poland 2019 – zwycięzcy odcinków specjalnych:

OS1 Szczecin (7,08 km): Przygoński/Gottschalk (POL/GER, MINI John Cooper Works Rally)
OS2 Drawsko Pomorskie (220 km): Hołowczyc/Kurzeja (POL/POL, MINI John Cooper Works Rally)
OS4 Krzekowo (18,39 km): Hołowczyc/Kurzeja (POL/POL, MINI John Cooper Works Rally)
OS5 Lubieszyn (10,5 km): Przygoński/Gottschalk (POL/GER, MINI John Cooper Works Rally)
OS7 Lubieszyn (10,5 km): Hołowczyc/Kurzeja (POL/POL, MINI John Cooper Works Rally)

W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli – Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych:

T1 – Hołowczyc/Kurzeja (POL/POL, MINI John Cooper Works Rally)
T2 – Piec/Marczewski (POL/POL, Toyota Land Cruiser KDJ 155)
T3 – Cinotto/Dominella (ITA/ITA, Polaris RZR 1000 Turbo)
T4 – Macik/Tomasek (CZE/CZE, IVECO Powerstar)
TH – Saboń/Markowski (POL/POL, Nissan Navara D40)
UTV – Stocerz/Marton (POL/POL, Can-Am BRP Maverick X3)

W poszczególnych klasyfikacjach zwyciężyli – Rajdowy Puchar Polski Samochodów Terenowych:

S1 – Gołka/Gołka (POL/POL, Jeep Wrangler)
S2 – Kobyłecki/Pawłowski (POL/POL, Mitsubishi Pajero)
DDEC – Grabowski/Binięda (POL/POL, Dacia Duster)
UTV – Goczał/Gospodarczyk (POL/POL, Can-Am Maverick X3)

ORLEN Baja Poland 2019 w liczbach

5 z 7 oesów wygrała polska załoga Hołowczyc/Kurzeja (MINI John Cooper Works Rally)
Szóste zwycięstwo (na 11 startów) w ORLEN Baja Poland odniósł Krzysztof Hołowczyc.
2 rundy zostały do zakończenia sezonu pucharu świata FIA w rajdach Baja – w Jordanii i Portugalii
95,3 km/h to średnia prędkość zwycięzcy OS 2. Próba w Drawsku Pomorskim była najszybszym odcinkiem tegorocznej edycji ORLEN Baja Poland.
15 krajów świata reprezentowali zawodnicy zgłoszeni do ORLEN Baja Poland
833,95 km liczyła cała trasa ORLEN Baja Poland – odcinki specjalne i sekcje drogowe
504,86 km rywalizacji na 7 odcinkach specjalnych – to dystans, na którym ścigali się zawodnicy z pucharu świata FIA.
3 gminy – Szczecin, Dobra i Drawsko Pomorskie – gościły odcinki specjalne rajdu.
11. edycja ORLEN Baja Poland odbyła się w tym sezonie.